Czy warto kupować zestawy

Obecnie półki sklepowe przepełnione są mieszankami i miksami przypraw. Opakowania tego typu produktów najczęściej opatrzone są nazwami takimi jak: przyprawa do zup, przyprawa do kurczaka itd. Niestety tego typu produkty nie posiadają zbyt dużej wartości. W rzeczywistości są znacznie gorsze od klasycznych przypraw sprzedawanych osobno.

Co znajduje się w mieszance

Producenci najczęściej reklamują tego typu produkty twierdząc, że w ich składzie znajduje się wyselekcjonowana mieszanka ziół stworzona z myślą o konkretnym daniu. Rzeczywistość wygląda, jednak nieco inaczej. W skład mieszanej oprócz poszczególnych ziół wchodzą także liczne konserwanty, ulepszacze i inne sztuczne dodatki, które w rzeczywistości nie powinny się tam znaleźć. Prawdziwym oszustwem, jednak dosypywanie do mieszanek dużej ilości soli. Producenci robią to po to aby zwiększyć wagę opakowania i po prostu sprzedać taką samą ilość przypraw w wyższej cenie. Nie można zapominać również o tym, że w mieszankach znajdują się najczęściej najniższej klasy przyprawy, w większości przypadków są tak rozdrobnione, że po prostu nie da się ich rozpoznać.

muzeum-przypraw

Co więc kupować?

Jeśli więc wolelibyśmy wystrzegać się oszukanych przypraw warto postawić na zakup każde zioła osobo. Ciekawym rozwiązaniem jest także odpowiedni zestaw przypraw. Są to najczęściej trzy lub cztery połączone ze sobą opakowania z różnymi przyprawami, które po prostu do siebie pasują. Jeśli więc ktoś nie jest profesjonalnym kucharzem otrzymuje gotowy zestaw, który trzeba zamieszać ze sobą w daniu w odpowiedniej proporcji najczęściej podanej na etykiecie.Podsumowując można więc powiedzieć, że kupowanie zestawów jest pozytywnym rozwiązaniem, jednak wszystkich mieszanek należy się wystrzegać. Często znajdują się one w nieprzezroczystych opakowaniach z kolorowymi etykietami prezentującymi wspaniałe przyprawy. W rzeczywistości w środku znajduje się nienadający się do jedzenia pył! Można nawet stwierdzić, że jedzenie tego rodzaju rzeczy może wręcz zaszkodzić zdrowiu!

Odpowiedz