Wybór dobrego wina. Przewodnik

zestaw-win-20

Żeby znaleźć swoje ulubione wino, trzeba dużo degustować. Na szczęście nie trzeba kupować całych butelek, bo można udać się do sklepu z winami, tam najczęściej sprzedawane jest wino na kieliszki (oraz całe zestawy win).

Sklepy te, a właściwie składy wina, oferuję też prasę specjalistyczną o winach i spotkania ze znawcami win i ich producentami, którzy wyjaśnią różnicę między merlotem, shiraz, sauvignon blanc czy reislingiem. Składy wina nie tylko oferuje sam trunek, oferują również spotkania w gronie ludzi o tej samej pasji.

Wino i przyjaciele

Wielu znawców wina podkreśla, że jest to trunek stworzony do celebrowania spotkań z przyjaciółmi. Zresztą, wystarczy spojrzeć na francuskie, włoskie czy greckie biesiady i spotkania towarzyskie, którym towarzyszy wino (oczywisty alkohol na tamtych obszarach), tam ludzie są pełni przyjaźni, nie przyjmują poz, bo wiadomo, że w wino pokazuje prawdziwe oblicze człowieka.

Warto też podkreślić, że tam wino nie jest traktowany jak trunek od wielkich okazji, bo pite jest do obiadów i kolacji tych codziennych. Zresztą w tych regionach ludzie wiedzą, że istnieją odpowiednie zestawy win, odpowiednie na wesele córki, chrzciny dziecka i na odpoczynek po pracy i przy filmie.

Wino na serce

Warto też wspomnieć o tym, że wino trunkiem, który jest bezpieczny dla osób z różnymi chorobami. Czasami zdarza się tak, że osoby z chorobami serca, mogą wybić na tydzień jeden kieliszek wina, bo to rozrzedza krew. Jak pokazuje też przypadek austriackiej miejscowości słynącej z prozestaw-win-19dukcji wina, codzienne spożywanie wina do obiadu powoduje, że cała społeczność ma zdrowe serca i może się pochwalić najlepszymi wynikami kardiologicznymi. Można by spojrzeć na zestawy win, które znajdują w domach tych Austriaków.

Wina na samopoczucie

Na winie zostało przeprowadzonych wiele badań naukowych. Badano skład chemiczny i mineralny. Testowano smaki. Tworzone zestawy win. Mieszano szczepy. Jedno jest pewne, w badaniu na możliwości zbliżania ludzi wino zawsze miało najlepsze wyniki.

Odpowiedz